22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Се огласи СДСМ: Стабилно водство на Стево Пендаровски

– Првичните тенденции се задржаа, покажуваат сигурно, стабилно водство на заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, соопшти Костадин Костадинов портпарол на СДСМ.

– На обработени над половината од пристигнатите резултати Пендаровски води пред Сиљановска со над 30 илјади гласови!

Очекуваме тенденцијата да продолжи, Пендаровски да биде прогласен за Претседател.

Граѓаните го препознаа концептот што води напред кон единство, кон напредок и интеграција во ЕУ и НАТО.

На фер, слободни и демократски избори, граѓаните денеска избраа вистински претседател што води напред.

Граѓаните, денеска кажаа конечно НЕ на враќањето назад во темното минато на криминал, изолација и поделби, рече Костадинов.