22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Еуфорија во централата на СДСМ – Кирацовски: Првите резултати се дека сме во водство, цензус има

Предмалку Александар Кирацовски, шеф на изборен штаб на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски објави дека нивниот претседателски кандидат е во водство според првичните резултати кои што ги објавуваат ДИК.

Кирацовски претходно објави дека цензус е постигнат.