22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Заев од Битола: В недела да излеземе и да го избереме Стево Пендаровски за претседател

Имам 3 пораки за в недела. Првата, никогаш повеќе режим. Ние тоа нема да дозволиме.

Втората, заедно да чекориме по вистинскиот, европскиот пат, патот на благосостојба, на напредок. Третата, во недела, на 5-ти, во петтиот месец, да го избереме Стево Пендаровски, петтиот претседател на нашата држава.
Ова вечерва го порача премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев на граѓанската трибина пред битолчани.