Секогаш во средиштето на збиднувањата...

СДСМ: Освен што бега од соочување со јавноста, Сиљановска дискриминира новинари и медиуми

Откако избега од соочување со новинарите, кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска денеска покажа дека дискриминира новинари и медиуми.Сиљановска не ги почитува граѓаните и ја продолжува дискриминацијата на новинари и медиуми што осудениот криминалец Никола Груевски ја правеше цели 11 години, соопшти СДСМ.

Според партијата, Сиљановска бега од сопствениот народ за кој самата вели дека не го познава. ,,Сиљановска не знае колку војници има нашата армија.Сиљановска секојдневно потврдува дека е нечесна и лицемерна пред граѓаните, недостојна за функцијата за која се кандидира.Граѓаните го гледаат тоа и затоа веќе во недела ќе и порачаат дека не сакаат нов Ѓорге Иванов, туку вистински претседател на нашата држава и затоа масовно ќе дадат поддршка на концептот предводен од Стево Пендаровски”, се вели во соопштението.

Во тренд…