Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Гордана Сиљановска избегнува интервју и со Борјан Јовановски за Еуроњуз – Продолжува ли груевистичката пракса за дискриминација на неподобни медиуми и новинари?

– Подготвувам репортажа за Еуроњус за претседателските избори. Пендаровски и Река се одѕваа на поканата да одговорат на нашите прашања. Кандидатката Сиљановска нема време за одговри на најголемата европска ТВ мрежа. Исто така кандидатката на ВМРО ДПМНЕ ги одби барањата на колегите Чомовски и Ордановски за гостување на 1ТВ . Праксата на дикриминација на новинари и медиуми која ја воспостави Груевски пред 10 години се уште не е променета, напиша Борјан Јовановски, познат македонски новинар.

Инаку вчера и телевизија Телма објави дека Сиљановска го одбегнала жешкото столче од оваа телевизија, иако на поканата се одзвале другите двајца кандидати.

Во тренд…