Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страшна несреќа во Македонија: Пежо прегази шестгодишно дете

Во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп се случила страшна несреќа кога патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 50-годишниот С.Ѓ. удрило во шестгодишно дете од Прилеп.

Детето се здобило со тешки телесни повреди и му била укажана помош во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.