Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Првични детали за грабежот предмалку: Воружени влегле во позната скопска банка

На 15.04.2019 г. во 10.36 ч. пријавено е разбојништво од страна на неколку лица со оружје во банка на ул.Ферид Бајрам кои одзеле пари, неофицијално дознава Centar.mk.

Од страна на сторителите бил физички нападнат Е. Е. (26), кој е вработен како обезбедување во банката. Повредени лица од оружје нема.

Веднаш по добивањето на пријавата, презмени се мерки и активности од полициски службеници, дознава Centar.mk.