Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ограбена пекарница во Тафталиџе

Синоќа во пекарница на улицата Московска две лица извршиле кражба.

МВР соопшти дека според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.