Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Маж избоден во Шуто Оризари

Деветнаесетгодишно момче било физички нападнато во дворот на основното училиште „26 Јули“ во населба Шуто Оризари, Скопје.

Нападот го извршиле две лица кои му нанеле и убодна рана со остар предмет.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.