Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Куче скитник касна 34 годишник

На 14.04.2019 година во 15.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, П.К.(34) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 14.30 часот на булевар „Борис Трајковски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.