Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Врнежи и грмежи вечерва во Македонија – на овие места има невреме

Како што најавувија метеоролозите, низ градовите во Македонија вечерва започна невреме проследено со врнежи од дожд, грмежи и силен ветер.

Во текот на ноќта почнаа врнежи и во главниот град.

Од УХМР најавуваат дека продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Прогноза за 14.04.2019
Минимална температура: 4°C до 10°C
Максимална температура: 13°С до 20°C
Променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 15.04.2019
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 10°C до 18°C
Променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 16.04.2019
Минимална температура: 4°C до 10°C
Максимална температура: 12°C до 22°C
Облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и краткотрајно засилен ветер.

Во тренд…