Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вонредно метео предупредување – Невреме низ Македонија

Во текот на ноќта во источните делови ќе има врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Продолжува периодот на променливо и нестабилно време со локални врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат од петок попладне, во текот на ноќта и во сабота, кога ќе има пад на дневната температура.

Прогноза за 12.04.2019
Минимална температура: 3°C до 9°C
Максимална температура: 14°С до 19°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат попладне и во текот на ноќта.

Прогноза за 13.04.2019
Минимална температура: 4°C до 10°C
Максимална температура: 11°C до 16°C
Облачно со врнежи од дожд, локално поројни проследени со грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 14.04.2019
Минимална температура: 3°C до 8°C
Максимална температура: 13°C до 20°C
Променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Во тренд…