Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Северина заврши на операција

Северинa утрово ги изненади своите следбеници на „Инстаграм“ со фотографија од болничка соба, која бргу ја избриша.

Нејзиниот пиар Давор Гргин кажа дека на Северина вчера ѝ е извршена рутинска операција и дека ќе треба да мирува две недели.

„Северина вчера беше подложена на рутинска операција на хернија, која долго време ѝ предизвикуваше проблеми во секојдневниот живот, но исто така и за време на настапите уште минатото лето поради што некои настапи беше принудена да ги откаже бидејќи болката беше неподнослива“, рече Гргин за „Индекс“.

„Операцијата помина добро и Северина денес ќе биде пуштена на домашна нега со препорака на лекар да се одмора две недели. Зафатот е направен и Северина набргу се враќа на концертните активности за промоцијата на нејзиниот најнов албум ‘Хало’, кој ги урива сите рекорди на слушателите во регионот“, додаде Гргин.

error: Соддржината е заштитена.