Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме низ Македонија – Какво ќе биде времето викендов?

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Прогноза за 13.04.2019
Минимална температура: 5°C до 10°C
Максимална температура: 14°С до 20°C
Променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 14.04.2019
Минимална температура: 4°C до 9°C
Максимална температура: 13°C до 20°C
Променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 15.04.2019
Минимална температура: 5°C до 9°C
Максимална температура: 10°C до 18°C
Облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи и засилен ветер.

Во тренд…