Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мотоциклист прегазил жена и побегнал

фото: Centar.mk

Вчера на улицата Пере Тошев, мотоцикл со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во 44-годишнен пешак и го напуштил местото на настанот.

МВР соопшти дека прегазено е женско лице со иницијали М.Ј. која се здобила со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

Во тренд…