19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » змија
КоронавирусСветВо тренд...

Пронајден лек за КОВИД 19 во отровот на една од најопасните змии

M T
Бразилските научници открија дека молекула од отровот на змијата јараракусу, ендемична јужноамериканска отровница, ја намалува репродукцијата на коронавирусот во мајмунските клетки, што е потенцијален прв...