24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » злосторство
Свет

Црногорски министер сменет од функцијата, одбил да го нарече злосторството во Сребреница геноцид

M T
Министерот за правда на Црна Гора, Владимир Лепосавиќ, е сменет од функцијата затоа што одби да го нарече злосторството во Сребреница геноцид, објави „Б92“. Парламентот...