11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » жетва
Свет

Путин: Имаме рекордна жетва, Западот е виновен за кризата со храна

M T
Рускиот претседател Владимир Путин денеска најави дека жетвата на жито во Русија ќе достигне рекордно ниво и оцени дека санкциите за извоз на руско жито...
Свет

Прва жетва на легален канабис во Германија, првите 50 килограми за аптеките

M T
Првпат во Германија се жнееше канабис, а во наредните години во оваа земја се планира да се призведува поголемо количество индиски коноп за медицински цели,...