14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » жариште
КоронавирусCentarСвет

Ново жариште на забава во САД: Скоро 500 новозаразени

M T
Во САД, еден летен фестивал предизвика инфекција на 469 луѓе со коронавирус, а повеќето од нив биле вакцинирани. Властите во Масачусетс соопштија дека заразени се...
КоронавирусСветВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Во Кина се појави ново жариште на коронавирус, најголемо по Вухан

M T
Жариште на Ковид-19 откриено во кинескиот град Нанџинг се прошири во пет кинески провинции и главниот град Пекинг, а кинеските државни медиуми ваквата ситуација ја...
КоронавирусСветВо тренд...

Строго заклучување во Сиднеј откако властите открија ново жариште на Ковид-19

M T
Властите во Сиднеј наредија делови од градот да се затворат денеска од полноќ, откако во источните предградија на градот се појавија кластер на заразени лица,...