19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » згрутчување на крв

Tag : згрутчување на крв

Свет

ЕМА: Вкупни пријавени 415 случаи на згрутчување на крвта по вакцинација

M T
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска објави дека добила извештаи за 415 можни случаи на згрутчување на крвта со низок тромбоцит во рамките на Европската...