Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : згрутчувања

Коронавирус + Centar Во тренд...

Многу е поголема веројатноста да добиете згрутчување од коронавирус отколку од вакцина

M T
Ризикот од добивање на ретко згрутчување на крвта по првите дози на вакцината против КОВИД 19 Астра Зенека или Фајзер е многу помал од ризикот...