Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » земјотреси
Свет

Холандија го зголемува производството на гас, граѓаните стравуваат од земјотреси

M T
Компаниите во Холандија се подготвуваат речиси двојно да го зголемат производството на гас во регионот Гронинген поради зголемената побарувачка во Германија и покрај незадоволството на...
Свет Во тренд...

По пожарите, два земјотреса ја погодија утрово Турција

M T
Два одделни земјотреса го погодија југозападниот брег на Турција рано утрово, потврдија официјалните лица. Агенцијата за управување со катастрофи и управување со вонредни состојби (АФАД)...