Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : земан

Коронавирус Свет

Само што излезе, Земан повторно вратен во болница – позитивен е на Ковид-19

M T
Чешкиот претседател Милош Земан е позитивен на Ковид-19 и се враќа на болничко лекување, само неколку часа откако денеска беше пуштен од здравствената установа, соопшти...
Свет

Подобрена состојбата на чешкиот претседател Милош Земан

M T
Чешкиот претседател Милош Земан денеска е префрлен од интензивна нега во стандардна соба, соопшти чешката централна воена болница. „Третманот, а особено сложената нутритивна поддршка обезбедена...
Свет

Земан: НАТО е залудно трошње пари, да се фокусираме на националната одбрана

M T
Чешкиот претседател, Милош Земан, изјави дека мисијата на НАТО не успеала во Авганистан и ја повика неговата земја да се фокусира на националната одбрана, а...