10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » зеленска
СВЕТ

Олена Зеленска ќе оди на погребот на Елизабета Втора – Русија не е поканета

M T
Погребот на Елизабета Втора во Вестминстерската опатија следната недела ќе биде голем дипломатски настан. Се очекува доаѓањето на повеќе од 100 членови на различни монархии,...
Војна во УкраинаСВЕТ

Првата дама на Украина: Многумина се подготвуваа за спринт, сега се борат на маратон

M T
Првата дама на Украина Олена Зеленска рече дека петмесечната војна ги принуди Украинците да ги приспособат своите очекувања. Таа додаде дека откако се подготвиле за...
Војна во УкраинаСВЕТИЗБОР

Олена Зеленска: Војната во Украина не е војна „некаде“, ова е војна во Европа и на границите на ЕУ

M T
Првата дама на Украина Олена Зеленска се огласи на Фејсбук. Како што изјави таа пред повеќе од седум дена, тоа што се случува во моментот...