Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » зелен пасош
Коронавирус Свет

Во Италија од денеска задолжителен зелен пасош за сите вработени

M T
Од денес во Италија зелениот пасош е задолжителен на сите работни места во Италија. Досега беше задолжителен на сите затворени места, како и во училиштата...