5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » затворска ќелија
Свет

Властите на Крим со порака до Зеленски: Те чека најдобрата затворска ќелија

M T
Првиот потпретседател на парламентот на Крим, Ефим Фикс, го повика украинскиот претседател да престане да „крека“ по граѓаните на Крим и да им се заканува...
Свет

Основачот на софтверската компанија „Мекафи“ пронајден мртов во затворска ќелија

M T
Американскиот тајкун Џон Мекафи, креаторот на популарната програма за безбедност на Интернет, беше пронајден мртов во затворска ќелија во Шпанија, само неколку часа откако Високиот...