28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » заштитни маски
Коронавирус Македонија

Казни за 597 лица кои не носеле маски

CENTAR MKD
Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 597 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...