23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » замрзнат
СВЕТ

Турција замрзна имот на 770 лица и на американска фондација за поврзаност со Фетулах Ѓулен

M T
Турција го замрзна имотот на вкупно 770 лица и американска фондација под обвинение за тероризам, според одлуката објавена во Службениот весник. Имотот на Фондацијата „Нијагара“...