Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : заклучување

Коронавирус Свет

Предраг Кон: Или нешто ќе преземеме, или Србија оди кон ново заклучување

M T
Во Србија вчера беа регистрирани 8.467 нови случаи на инфекција со корона, најмногу во еден ден од почетокот на пандемијата. Порталот Б92 известува дека гужвите...
Коронавирус Свет

Австралиските власти најавија продолжување на заклучувањето

M T
Скоро половина од 25 милиони жители на Австралија се заклучени во своите домови поради ширењето на делта-сојот на коронавирус, вклучувајќи ги и граѓаните на Сиднеј,...
Коронавирус Свет

Сиднеј го продолжува заклучувањето поради Ковид-19

M T
Можноста за продолжена блокада во Сиднеј, Австралија, се појави денеска, откако здравствените работници пријавија уште едно рекордно зголемување на бројот на нови случаи на Ковид-19...
+ Свет ТОП ВЕСТИ

Во Грција нема да има ново заклучување, најави министерот за развој и инвестиции

M T
Грчкиот министер за развој и инвестиции, Адонис Јоргиадис денеска ја отфрли можноста од ново заклучување што би го ограничило движењето на вакцинираните лица. „Имаме зголемување...