24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » загриженост
КоронавирусCentarБизнисСвет

Загриженост поради ширењето на делта сојот: Погодена индустријата за кафе, државните ограничувања влијаат на залихите

M T
Виетнам е друга земја што ја зголеми загриженоста за глобалното снабдување со кафе бидејќи најголемиот град во земјата останува затворен како дел од мерките за...