14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » заговор
Свет

Зеленски: Откривме заговор за обид за државен удар

M T
Украина откри заговор за обид за државен удар следната недела, изјави денеска претседателот Владимир Зеленски на прес-конференција на која зборуваше и за заканата од воена...
КоронавирусCentarВо тренд...

Нова студија: Луѓето кои веруваат во теории на заговор за КОВИД се заразуваат порано од другите, причината е логична

M T
Од почетокот на пандемијата, теориите на заговор за КОВИД-19 се шират како шумски пожар. Се шират огромни количини на дезинформации за вирусот и вакцините, кои...