6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : загинат

Свет

Еден загинат, петмина повредени при пукање на прометна улица во Албанија

M T
Едно лице загина, а петмина се повредени во пукање во многу прометна пешачка зона во албанскиот град Лушње, објавуваат медиумите во регионот. Инцидентот се случил...
Свет

Еден загинат и 10 повредени во експлозија на пазар во градот Газа

M T
Експлозија на пазарот „Ал-Завија“ во градот Газа утрово уби едно лице и рани десет други, јавуваат палестинските медиуми, без да го посочат причинителот на експлозијата....