24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » заеднички интереси
Свет

Путин: Русија и Америка имаат заеднички интереси во климатските промени

M T
Москва и Вашингтон имаат заеднички интереси за климатските промени, му рече Путин на американскиот специјален пратеник за климатски промени Џон Кери. Кери, кој оваа недела...