11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » задолжително тестирање
КоронавирусСвет

Задолжително тестирање за сите што се враќаат од одмор, Германија ги заострува мерките од коронавирус

M T
Германската влада планира да воведе задолжително тестирање за сите што се враќаат од годишен одмор. Никој не ќе може да влезе во земјата без да...