26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вулкан
Свет

Опасност од ерупција на вулканот Гримсвотн на Исланд

CENTAR MKD
Научниците на Исланд го подигнаа нивото за закана од ерупција на вулканот Гримсвотн, предупредувајќи дека постојат повеќе индиции дека наскоро би можело да дојде до...