10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » втора фаза
Војна во УкраинаСВЕТТОП ВЕСТИ

Јермак: Почна втората фаза од војната во Украина

M T
Шефот на кабинетот на украинскиот претседател, Андриј Јермак денеска изјави дека е започната втората фаза од војната, мислејќи на новиот напад на Русија на истокот...