22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » воздушен простор
Свет

Грција го затвори воздушниот простор за сите руски авиони

M T
Грција го затвори воздушниот простор за сите руски авиони во согласност со одлуката на Европската унија, соопшти денеска Управата за цивилна авијација на таа земја....
Свет

Стигна налог авганистанскиот воздушен простор да се избегнува за меѓународни летови

M T
Авганистанската агенција за цивилно воздухопловство (АЦАА) на својата веб-страница објави дека воздушниот простор во Кабул е препуштен на војската и дека се препорачува пренасочување за...