10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » воздушен напад
Војна во УкраинаСВЕТИЗБОР

Девет цивили, меѓу кои две деца, загинаа во руски воздушен напад во Суми

M T
Најмалку девет цивили, меѓу кои две деца, загинаа во воздушен напад на руската војска врз украинскиот град Суми, јавува Анадолија. Украинската служба за итни случаи...