10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вооружени сили
Војна во УкраинаСВЕТИЗБОР

Украински вооружени сили: Соборивме четири руски авиони за еден ден

M T
Украинските вооружени сили тврдат дека во еден ден собориле четири руски авиони. Тоа го напишаа во нова објава на социјалните мрежи, наведувајќи дека им нанеле...
СВЕТ

Зеленски разговараше со Ердоган: „Тоа ги зајакнува вооружените сили“

M T
Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска разговараше со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Тој оцени дека билатералните врски ги зајакнуваат вооружените сили на двете земји. Украина...