5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Вокеша
Свет

Напаѓачот во Вокеша излегол од затвор пред нападот

M T
Со кауција, непосредно пред нападот, бил ослободен од затвор осомничениот за смртта на пет лица во американскиот град Вокеша. Бил затворен поради семејно насилство. Тој...