30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » војник
Војна во Украина Свет

Наскоро прво судење на руски војник за силување во Украина

M T
Украина денеска се очекува да одржи подготвително рочиште на првото судење на руски војник обвинет за силување на Украинка за време на војната. Ова е...