8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : воени резерви

Свет

Глад во Северна Кореја, воените резерви го покриваат недостатокот од храна

M T
Северна Кореја ги ослободува итните воени резерви на ориз, бидејќи недостатокот на храна во земјата се влошува а топлотните бранови и сушите дополнително го комплицираат...