30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » воена вежба
Свет

Во Естонија започнува воена вежба на НАТО, најголемата во историјата на Балтикот

M T
Голема вежба на НАТО, најголема во историјата на Балтикот, ќе се одржи денеска, јавува Би-Би-Си. Вежбите се изведуваат под кодното име „Еж“. Вежбите ќе се...