17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » водоводна мрежа
Македонија

Груби, Бектеши и Нуредини промовираа водоводна мрежа во Лојане, Слупчане и Оризаре

M T
Првиот Вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби заедно со министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини и...