Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : водител

Свет

Водител опкружен од вооружени лица во студио во живо вели – не плашете се од талибанците

M T
Талибанците ја презедоа контролата врз земјата и прогласија победа кога американските војници го напуштија Авганистан. Светските медиуми известуваат за суровоста на талибанскиот режим, односно заканата...