19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ветрови
Свет

Орканските ветрови во Австралија без струја оставија околу половина милион куќи

M T
Повеќе од 450.000 домови во Мелбурн и австралиската држава Викторија останаа без струја во текот на претходната ноќ поради силните ветрови. Ветровите уриваа дрвја и...