11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » верски заедници
КоронавирусCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Верските лидери во земјава со апел до граѓаните да ги почитуваат мерките против коронавирусот

CENTAR MKD
Комисијата за односи со верските заедници, преку медиумите, ја известува јавноста дека Црквите, верските заедници и религиозните групи споменати во Уставот, на ден 22.10.2020 година,...