10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » венеција
СВЕТМОЗАИК

Претходно затворена знаменитост на Венеција за првпат е достапнa за јавноста

M T
Импресивните аркади што со векови го опкружуваат плоштадот „Сан Марко“ во Венеција отелотворуваат елеганција на воден град, хармонија и архитектонско значење. A сега, ренесансната палата...
СВЕТ

Вооружени чувари во Венеција го контролираат приливот на туристи

M T
Вооружени чувари во Венеција го контролираат приливот на туристи, пренесуваат медиумите во регионот. Како што е наведено, иако стражарите не се обврзани да носат оружје,...