11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Васил Ангов
КоронавирусCentarМакедонија

Состојбата на Васил преку ноќ му се влошила – Починаа уште двајца гевгеличани на негова возраст од ковид 19

CENTAR MKD
Доктор Саше Олумчев од ЦЈЗ Гевгелија, за неделникот Фокус, по повод смртта на пејачот Васил Ангов информираше дека музичарот имал хронична асма, а состојбата преку...
КоронавирусCentarТОП ВЕСТИ

Црн ден: Од коронавирус почина пејачот Васил Ангов

CENTAR MKD
По компликации предизвикани од коронавирус, синоќа во Гевгелија почина познатиот музичар, пејач Васил Ангов. Тој е трета жртва од Ковид-19 во Гевгелија. Васил Ангов во...