17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вархељ
СВЕТИЗБОР

Оливер Вархељ: Западен Балкан е геостратешки приоритет повеќе од кога било

M T
Европскиот комесар за проширување, Оливер Вархељ, изјави дека Западен Балкан е геостратешки приоритет за Европската Унија повеќе од кога било за време на украинската криза...